קולנוע טלויזיה וניו-מדיה

חממת יוצרים עם מוגבלויות שת"פ עם קרן גשר

בגובה העיניים
מיזם רב שנתי לקידום הנראות והייצוג

של אנשים עם מוגבלות

המיזם "בגובה העיניים", בשיתוף קרן גשר ומפעל הפיס, יצא לדרכו בשנת 2016 מתוך שאיפה להוביל לשינוי ופריצת דרך בכל הנוגע לקידום יוצרים/ות עם מוגבלות ולטובת העשרת המסך בתכנים המשקפים סיפורים וגיבורים עם מוגבלות. במסגרת המיזם יצאו לפעול שתי חממות ייעודיות וחממה שלישית נפתחה ביוני 2019.


 

חממת "מציאות מדומה"

החממה הוקמה בשנת 2017, ונבחרו לקחת בה חלק 6 יוצרים עם מוגבלויות שונות. במהלך החממה עברו היוצרים סדנת הכשרה מקצועית בתחום היצירה הקולנועית באמצעות טכנולוגית המציאות המדומה על ידי טובי המומחים בתחום. הבחירה בטכנולוגיה חדשנית זו, המכונה לעיתים קרובות "אמצעי האמפתיה האולטימטיבי", נועדה להמחיש את עולמו הייחודי של היוצר עם המוגבלות ולייצר הזדהות מקסימאלית עם תחושותיו וחוויותיו.
ביוני 2019 הוקרנו כל הסרטים הגמורים בהקרנת בכורה מרגשת במסגרת שוק קופרו.

 

חממת "סיפור מקומי"

חממת "סיפור מקומי" יצאה לדרכה בשנת 2018 בשיתוף פסטיבל סרטים בערבה, במסגרתה פיתחו יוצרים עם מוגבלות תסריטים לסרט עלילתי באורך מלא אשר במרכזם דמות עם מוגבלות, שתגולם ע"י שחקן/ית עם מוגבלות. 4 יוצרים, עם מוגבלויות פיזיות ומנטליות שונות נבחרו לקחת חלק בחממה, ונפגשו לשלושה ימי סדנאות והכרות משותפת במהלך פסטיבל הסרטים בערבה 2018.

 

חממת "סדרות רשת"

לאור העובדה כי קהל צופים רב, ובעיקר קהל צופים צעיר, נמצא ברשתות החברתיות ובפלטפורמות הדיגיטליות, הוחלט למקד את מחזור חממת 2019 בקידום ושילוב תכנים העוסקים בנושא אנשים עם מוגבלות במרחב הדיגיטלי. החממה תפעל בשיתוף פעולה עם פסטיבל סדרות הרשת של תל אביב, כאשר אירועי החממה יתקיימו במסגרת הפסטיבל, ומנהל הפסטיבל יפיק וילווה מקצועית את החממה. 4 יוצרים/ות ייבחרו לקחת חלק בחממה, שתכלול לווי מקצועי של מומחים בתחום סדרות הרשת, פיתוח בייבל מלא לסדרת רשת, ומענק לפיתוח ולהפקת פרק פיילוט. בנוסף יתקיימו מפגשים קבוצתיים וסדנאות העשרה לארבעת היוצרים. באוגוסט 2020, במסגרת פסטיבל סדרות הרשת, יתקיים אירוע הקרנת הפיילוטים, שבמסגרתו ייבחר פרויקט אחד שיזכה למענק הפקה להמשך הסדרה.


תמונת הזוכיםאירוע פיצ'ינגחממת VR