פרסי אמנויות ומדעים

פרס למלחין: איתן שטיינברג

פרס למלחין: איתן שטיינברג

זוכה פרס ראש הממשלה למלחינים ב-2007 וראש החוג למוזיקה באוניברסיטת חיפה. למד קומפוזיציה באקדמיה ע"ש רובין בירושלים (תואר ראשון ותעודת אמן), באקדמיה קיג'אנה בסיינה איטליה (דיפלומה) ובאוניברסיטת קליפורניה ברקלי, ארה"ב (תואר דוקטור). יצירותיו מושפעות ממגוון מקורות תרבותיים, ורבות מהן חוקרות את הקשר בין חומרים עממיים עתיקים לבין שפה מוזיקלית עכשווית.
שיתוף הפעולה שלו עם רעייתו אתי בן-זקן, הניב עשרות יצירות, שלושה פרויקטים של איסוף ועיבוד שירי עם וחמישה מופעי תאטרון- מוזיקה שכתב עבורה.
יצירותיו בוצעו ע"י מיטב התזמורות בארץ וע"י סולני אנסמבלים מובחרים בארץ ובעולם, ביניהם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים, הקאמרית הישראלית, הרביעייה הישראלית העכשווית, אנסמבל המאה ה-21, אנסמבל מיתר ועוד.

מנימוקי השופטים: איתן שטיינברג הוא מלחין בעל שפה מוסיקלית אישית, מקורית וייחודית, המשלבת את הישראלי, את היהודי (על מסורות עדותיו השונות) ואת האוניברסלי. הוא יוצר בשפה מוסיקלית עכשווית ובה בעת קומוניקטיבית ונגישה לקהל רחב. 
 
היקף פעילותו המוסיקלית, אם במופעים חיים ואם במוסיקה מוקלטת, רחב ביותר. הודות לו נחשף הקהל הישראלי למגוון עשיר של יצירות, חלקן פרי עטו או יצירות חדשות לחלוטין, ואחרות עיבודים של מוסיקה יהודית-מסורתית מימים עברו.
לתרומתו של איתן שטיינברג נודעת חשיבות רבה ביותר ביצירה ובחידוש פניה של המוסיקה האמנותית בישראל, כמו גם בהעמקת קשריה עם המסורת התרבותית של עם ישראל.
 
יו"ר חבר השופטים:  מר דני אור סתיו – מוסיקאי ושדרן בכיר בקול המוסיקה;
חבר השופטים: מר אמיר מנדל – מבקר מוסיקה, מר דוד ויצטום - עיתונאי מרצה כותב וחוקר בנושאי מוסיקה