פרסי אמנויות ומדעים

פרס לשחקן: דאנה איבגי

שחקנית קולנוע וטלוויזיה ישראלית. רשמה את התנסותה המשחקית הראשונה בגיל עשר, כשהשתתפה לצד אביה, משה איבגי,  בסרט "מלאכים ברוח". 
למדה  בביה"ס למשחק ניסן נתיב. למרות גילה הצעיר, השתתפה דאנה בכ-12 סרטי קולנוע ביניהם: "כנפיים שבורות" של ניר ברגמן, "אור" בבימוי קרן יעדיה, "הסודות" בבימויו של אבי נשר, "התנתקות" בבימוי עמוס גיתאי, "היו לילות" בבימוי של רוני ניניו, "בית"ר פרובנס" בבימוי אורי ענבר,"כלת הים" בבימוי קרן יעדיה ועוד. בנוסף גילמה תפקידים בסרטי סטודנטים, בסדרות טלוויזיה ובדרמות טלוויזיה.
 
בין הישגיה: מועמדות  לפרס אופיר (2002) על משחקה בשני סרטים: "כנפיים שבורות"  ו"בית"ר פרובנס". מועמדת בפעם השלישית לפרס אופיר (2003) על משחקה בסרט "המנגליסטים" ופרס "השחקנית הראשית הטובה ביותר“  בסרט "אור" בבימויה של קרן יעדיה (2004). זכתה בפרסי תא מבקרי הקולנוע השנתיים של פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה 2010 ובפרס השחקנית הטובה על משחקה ב"היו לילות" של רוני ניניו ו"כלת הים" של קרן ידעיה.
 
ב-2005 הקימה עם חבריה ללימודים את אנסמבל "ציפרולה", במסגרתו הם מעלים מערכונים תיאטרליים המשלבים נונסנס, סלפסטיק סאטירה, תנועה ויד, וזאת בהפקה, בכתיבה ובבימוי עצמי.
 
מנימוקי השופטים: דאנה איבגי רק בשנות העשרים לחייה, וכבר בעלת נוכחות מרכזית בקולנוע הישראלי העכשווי. סקירת תפקידיה הבולטים ב"כנפיים שבורות", "התנתקות", "הסודות", "היו לילות", "אור" ו"כלת הים", מבהירה כיצד זכתה למעמד זה בפרק זמן כה קצר.
 
יכולתה לגלם טווח נרחב של דמויות בסרטים המייצגים את כל מגוון העשייה בקולנוע הישראלי העכשווי, הופכים את הקריירה שלה לבבואה של התפתחות הקולנוע בארץ בעשור האחרון.
בתפקידיה מפגינה דאנה יכולת לשלב בין פשטות וחשיפה רגשית נוקבת, בין היתר באמצעות פניה המביעים שילוב בין תום ובגרות, כאב ונחישות. יכולותיה אלו מאפשרות לה לבטא ולייצג את הקונפליקטים הרגשיים, הפוליטיים והמעמדיים הלוכדים את הדמויות שהיא מגלמת בכנות יוצאת דופן. 
דאנה היא ההווה והעתיד הנראה לעין של משחק נשי בקולנוע הישראלי, ועל כך מוענק לה פרס זה. 
 
יו"ר חבר השופטים: מר ארז דבורה – מרצה באוניברסיטת ת"א בתחום הקולנוע ומבקר קולנוע של אתר ynet
חבר השופטים: ד"ר אבנר פיינגלרנט – יוצר וחוקר קולנוע, ראש המחלקה לקולנוע וטלויזיה במכללה האקדמית ספיר ומנהל פסטיבל קולנוע דרום, מר גל זייד – שחקן, תסריטאי ומנהל הדרמה של ערוץ 10