פרסי אמנויות ומדעים

פרס לבמאי או תסריטאי: אבי נשר

מהבמאים והתסריטאים המובילים בישראל הפועל כבר למעלה משלושים שנה. בכיר יוצרי המיתולוגיה הישראלית בקולנוע - החל מסרטיו הראשונים - "הלהקה", "דיזנגוף 99" ו"זעם התהילה" וכלה בסרטיו האחרונים "סוף העולם שמאלה", "הסודות" ו"פעם הייתי".
 
נשר לוקח את יסודות ההוויה הישראלית ורוקח ממנה דרמות קומיות שעם יציאתן לאקרנים הופכות ללהיטים קופתיים, וזאת מבלי שיאבד את מגע ידו האמנותי העקבי ואת נטייתו לגעת - גם בתוך המסגרת העממית המסחרית - בנושאים שעד היום הם בבחינת טאבו: הטרור היהודי של ימי טרום קום המדינה ב"זעם התהילה", הגזענות הממסדית כלפי העלייה המזרחית ב"סוף העולם שמאלה", החיפוש אחר הגדרה עצמית אלטרנטיבית בעולם של דת ומגזר ב"הסודות", והעיסוק העדין בזיכרון השואה והדחקתה בסרטו האחרון "פעם הייתי".
 
מנימוקי השופטים: אבי נשר הוא הזוכה בקטגוריית הקולנוע העלילתי על יצירה ארוכת-שנים, שתחילתה בשנות השבעים של המאה הקודמת עם הסרטים "הלהקה" ו"דיזנגוף 99", והֶמשֵכה בעשור הראשון של האלף השלישי עם הסרטים "סוף העולם שמאלה", "הסודות" ו"פעם הייתי". יצירתו מאופיינת במקצועיות, מיומנות ורהיטות קולנועית. 
 
בעשור האחרון עוסקים סיפוריו הקולנועיים של נשר בסוגיות חברתיות, היסטוריות ומשמעותיות לחברה הישראלית. למרות העיסוק בנושאים מורכבים וטעונים, הוא מצליח לספר סיפור קולנועי מרגש, שמגיע לקהל הרחב ומושך אליו צופים בהיקפים חסרי תקדים בקולנוע הישראלי.
 
אבי נשר זוכה בפרס על יצירה קולנועית שלא פוסקת להיות חיונית, ומַפנָה את המבט לאזורים לא מוכרים בחברה הישראלית. זהו אחד מהיוצרים הבולטים של הקולנוע הישראלי, שהישגיו מהווים תרומה מרכזית לתרבות ולקולנוע הישראלי.  
 
יו"ר חבר השופטים: מר ארז דבורה – מרצה באוניבריסטת ת"א בתחום הקולנוע ומבקר קולנוע של אתר ynet. 
חבר השופטים: ד"ר אבנר פיינגלרנט – יוצר וחוקר קולנוע, ראש המחלקה לקולנוע וטלויזיה במכללה האקדמית ספיר ומנהל פסטיבל קולנוע דרום, מר גל זייד – שחקן, תסריטאי ומנהל הדרמה של ערוץ 10