פרסי אמנויות ומדעים

פרס למבצע: אנסמבל מיתר

​​​

פרס למבצע: אנסמבל מיתר

אנסמבל מיתר הוא מהמובילים בארץ ובעולם בביצוע מוסיקה ישראלית עכשווית. זוכה פרס בנימיני (2006) ופרס פרטוש (2008) מטעם משרד התרבות. 
 
האנסמבל הוקם בשנת 2004 על ידי עמית דולברג, המנהל אותו בכל שנות פעילותו. כאנסמבל המתמחה בביצוע מוסיקה ישראלית עכשווית - יצירות רבות נכתבו והוקדשו לו ע"י מיטב המלחינים בארץ.
 
התמקדות נוספת של האנסמבל היא בביצוע יצירות שנכתבו בתחילת המאה ה-20 על ידי חברי האגודה למוסיקה יהודית של סנט פטרבורג. מיתר משמש כאנסמבל הבית של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים וכאנסמבל הבית של הקונסרבטוריון הישראלי שטריקר בתל אביב. בהופעותיו הרבות של האנסמבל בפסטיבלים באירופה ובישראל הוא זוכה לשבחים ולביקורות נלהבות.
 
מנימוקי השופטים: אנסמבל מיתר בולט בשנים האחרונות בפעילות אינטנסיבית ענפה ועשירה, שתוך זמן קצר חוללה מהפכה של ממש בתחום המוסיקה האמנותית (הקלאסית) בת-זמננו בישראל. הוא מרבה בהשמעת יצירות של מלחינים ישראלים, יהודים ובני זמננו מכל העולם, ומציע רפרטואר רחב, עשיר ומגוון ואיכות ביצוע יוצאת דופן.
חברי האנסמבל מופיעים בפני קהלים שונים בקונצרטים רבים, בפסטיבלים עכשוויים, באירועים ייחודיים ובמרכזים מוסיקליים חשובים, כגון המרכז למוסיקה בירושלים, המרכז למוסיקה מתקדמת בתל אביב ("התיבה" ביפו), "מרכז ענב" בתל אביב וכן ביישובי פריפריה שונים. 
 
אנסמבל מיתר מהווה במה ו"כתובת" להשמעת יצירות חדשות שנכתבות ונולדות במיוחד בשבילו, לעתים ביוזמתו ובהזמנתו.
תרומתו של אנסמבל מיתר לחיי התרבות והאמנות בישראל משמעותית ביותר הן בביצוע, הן בהתחדשות המוסיקה הישראלית והן בחינוך דור שלם של מאזינים וחשיפתו לרפרטואר חדש שאינו מוכר לקהל הרחב.   
 
יו"ר חבר השופטים: מר דני אור סתיו – מוסיקאי ושדרן בכיר בקול המוסיקה  
חבר השופטים: מר אמיר מנדל – מבקר מוסיקה,  מר דוד ויצטום - עיתונאי מרצה כותב וחוקר בנושאי מוסיקה