אמנות בקהילה

מקורוק ברשויות מקומיות

מועצת הפיס לתרבות ואמנות, בשיתוף עם עמותת 'אלול', מזמינות רשויות מקומיות להגיש בקשה להשתתף בפרויקט "מקורוק".


מקורוק ישראל הוא מיזם מוזיקלי ארצי פורץ דרך המשלב בין לימוד חווייתי של מקורות התרבות היהודית-ישראלית ויצירה מוזיקלית מקורית בהשראתם.
המקורוק מיועד למוזיקאים ומוזיקאיות צעירים בכיתות ט'-י"ב, בנות ובנים, דתיים וחילונים, עולים וותיקים, ברשויות מקומיות ברחבי הארץ.

עשרות מוזיקאים ישראלים מן השורה הראשונה ביניהם: מיכה שטרית, אריאל הורוביץ, קורין אלאל, אפרת גוש, ירמי קפלן, חמי רודנר, יהלי סובול, דנה ברגר, עמיר לב, מיקי שביב, איה כורם, ערן צור, דן תורן, מיקה קרני, גבע אלון, יעל דקלבאום, נמרוד לב ואחרים  לצד מנחי תוכן מנוסים מובילים את תהליך קבוצתי ברשויות ברחבי הארץ ומעניקים למשתתפים ליווי צמוד וכלים מקצועיים לכתיבה, הלחנה וביצוע של מוזיקה בהשראת המקורות.

הפרויקט נמשך חצי שנה ובסופו מקליטים המשתתפים באולפן מקצועי את השירים המקוריים שיצרו, מופיעים מול קהל במסגרת מופע סיום גדול בכל רשות, באירועים אזוריים וארציים.


מדי שנה מתקיים כנס ארצי בו לוקחים כל מאות משתתפי המקורוק בכל רחבי הארץ, האמנים, המנחים והרכזים.  הרשות ממנה מטעמה "רכז מקורוק" - מוזיקאי מקומי, המרכז את פעילות הקבוצה , מסייע לאמן המוביל בחניכה המוזיקלית של המשתתפים במהלך המפגשים המתקיימים אחת לשבועיים, בחזרות ובתרגול בין המפגשים, בהכנות למופע הסיום ובאולפן ההקלטות.

"עמותת אלול" אחראית להפעלת הפרויקט וביצועו ברשויות המקומיות שיבחרו.


מימון הפרויקט

מועצת הפיס לתרבות מממנת את עלות הפרויקט בניכוי דמי השתתפות של הרשות המקומית הנקבעים בהתאם לדירוגה הסוציו אקונומי עפ"י הלמ"ס, כמפורט בטבלה :

 

דירוג סוציו אקונומי
עפ"י הלמ"ס
דמי השתתפות לרשות המקומית
1-45,000 ש"ח​
5-6​10,000 ש"ח ​
7​15,000 ש"ח


רשות מקומית שתיבחר להשתתף בפרויקט מתחייבת לשלם את דמי ההשתתפות ישירות  למפעילת הפרויקט,
"עמותת אלול" בכפוף לחתימת חוזה בין הצדדים. 

 

רשאי להגיש בקשה:

רשות מקומית בעלת דירוג חברתי כלכלי 7 ומטה על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה העדכניים העומדת בתנאי הסף ובהתחייבויות של הפרויקט, כמפורט בטופס הבקשה המקוון.

לתשומת ליבכם, עבור כל רשות מקומית ניתן להגיש :  

  • עד 3 בקשות בלבד במסגרת הקולות הקוראים המפורסמים במועד זה.

  • עד בקשה אחת בלבד בקול קורא זה.

 

הליך בחירת הרשויות המקומיות בפרויקט

הליך בחירת הרשויות המקומיות שתשתתפנה בפרויקט זה יתבצע בהתאם להוראות מסמך
"כללים לחלוקת מענקים" – ועדת אמנות בקהילה.
בחינת הבקשות של רשויות המקומיות העומדות בתנאי הסף תתבצע, בין היתר, על ידי סיור שטח של מפעילת הפרויקט (עמותת אלול), על פי הקריטריונים הבאים וניקודם:

  • אבזור וציוד מקצועי הקיים ברשות המקומית ומותאם לדרישות הפרויקט (20%)

  • מידת התאמת חללי חזרות ברשות המקומית וזמינותם חלל מרכזי וחללים משניים (30%)

  • צוות מקצועי מלווה מטעם הרשות המקומית בהתבסס על זיקה מקצועית וזמינות לתיאום וליווי הפרויקט (10%)

  • מספר בני הנוער שלוקחים חלק בפעילות מוזיקלית במסגרות שונות ברשות כולל התייחסות למגוון כלי הנגינה ורמת הנגינה שלהם (20%)

  • התרשמות כללית מקצועית ביחס להתאמת הרשות המקומית לפרויקט וסיכוי הצלחתו, כולל התייחסות לאופי והיקף מופע הסיום של הפרויקט, יקבע לאחר סיור ברשות המקומית של עמותת אלול. (20%)

 

לוחות זמנים

שימו לב, מועד אחרון להגשת בקשה 9/5/2018