אמנות בקהילה

מכרז מצוינות אופקים

לאמנות יש יכולת ייחודית להפעיל, לעורר השראה ולהעצים. מתוך רעיון יסודי זה, נפתח השנה מרכז המצוינות לאמנות ועיצוב לבני נוער של בצלאל באופקים. המרכז הנו פרי שיתוף פעולה בין בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים ועיריית אופקים, ובתמיכת קרן מתנאל, פדרציית מטרו ווסט ומפעל הפיס אשר חברו יחדיו על מנת להביא את מיטב לימודי האמנות בארץ אל תוך קהילת אופקים והסביבה. זוהי יוזמה ראשונה מסוגה, במסגרתה נפתח מרכז המוקדש כל כולו להעצמת בני נוער דרך אמנות ועידודם למצוינות אקדמית בתחומי האמנות והעיצוב.

מרכז המצוינות מחבר בין אופקים לבצלאל, האקדמיה המובילה לאמנות, עיצוב ואדריכלות. המרכז מאתר, חושף ומכשיר תלמידים מצטיינים לתחומי האמנות והעיצוב ברמה הגבוהה ביותר לקראת השכלה גבוהה.

 

אל המרכז מגיעים תלמידים ותלמידות אשר העיצוב והאמנות זורמים בדמם, ואשר חיפשו מקום בו יוכלו לתת דרור ליצירתיות שלהם, לפתח את כשרונם ולהביע את עצמם. לאורך השנתיים האחרונות נפגשו התלמידים על בסיס שבועי עם מרצים ומרצות בוגרי בצלאל. במפגשים התנסו התלמידים בעבודה עם חומרים שונים, למדו מושגים מעולם האמנות והיצירה ונחשפו למגוון פרקטיקות ומדיות משדות האמנות והעיצוב כגון עיצוב טקסטיל, פיסול, רישום, איור והדפס.

בצלאל הוקמה כבית מדרש לאומנויות בירושלים בראשית המאה העשרים, והייתה אבן שואבת להתיישבות החדשה בירושלים. בצלאל נוסדה כדי להעניק פרנסה, גאווה לאומית, ואמונה חדשה לתושבי עיר הקודש ולעוליה החדשים, כחלק מתחיית ההתיישבות היוצרת של העם היהודי במולדתו ההיסטורית. כיום האקדמיה היא מרכז של ידע, עשייה ודיון ביקורתי, מרכז הקובע את סדר-היום התרבותי בתחומי האמנות, הארכיטקטורה והעיצוב בישראל ובשדה הבינלאומי.

בהקמת מרכז המצוינות של בצלאל באופקים, האקדמיה שואפת לטפח דור חדש וצעיר של יוצרים, שירכשו כלים להבעה עצמית והבנה מעמיקה של עולם האמנות והעיצוב. זו תהיה עבורם הזדמנות לפעול ולצמוח מתוך המרחב הביתי שלהם, בתקווה שיהפכו למובילי התרבות והחברה של המחר.

 

 

מרכז מצוינות של בצלאל באופקיםhttps://culture.pais.co.il/Lists/Pais_ImagesGallery/DispForm.aspx?ID=815מרכז מצוינות של בצלאל באופקים
תלמידים המשתתפים במיזםhttps://culture.pais.co.il/Lists/Pais_ImagesGallery/DispForm.aspx?ID=816תלמידים המשתתפים במיזם
מתוך מפגש במרכז המצויינות באופקיםhttps://culture.pais.co.il/Lists/Pais_ImagesGallery/DispForm.aspx?ID=817מתוך מפגש במרכז המצויינות באופקים
ציור קירhttps://culture.pais.co.il/Lists/Pais_ImagesGallery/DispForm.aspx?ID=818ציור קיר